שמאי מקרקעין


רגע לפני שחותמים משכנתא מתייעצים עם שמאי מקרקעין

מחירי הנדל"ן בארץ בעלייה מתמדת ותחום ההשקעות בנכסים מניבים תופס תאוצה גדולה בשנים האחרונות. שוק הנדל"ן מציע אפשרויות רבות להשקעה: השקעה בנכסים למגורים, השקעה בנכסים המיועדים למגורים והשקעה בקרקע המיועדת להפשרה.

שמאי מקרקעין

נכסים להשקעה בתל אביב

התחדשות העירונית בתל אביב כוללת שילוב של תאוצת בניה של מגדלים במרכז העיר ופיתוח נדל"ן במקומות כגון:הרחוב הוותיק אבן גבירול ובשכונות ותיקות כמו יד אליהו ויפו ג' וד'.

העיר היא יעד פופולרי למשקיעים בנדל"ן שיודעים שבתל אביב מחירי השכירות  וערך הנכסים נמצאים בעליה מתמדת. בצד פרויקטים למגורים נבנים גם פרויקטים של מסחר ובילוי לשרות התושבים.

משקיעים בנדל"ן המחפשים עסקה משתלמת בתל אביב חייבים לבדוק אותה היטב כדי שתהיה משתלמת לאורך זמן. לכן, כדאי לפנות לקבלת שירותי שמאי מקרקעין מומלץ בתל אביב.

נכסים בתל אביב הם עסק יקר מאד. בהרבה מקרים, מימון הרכישה של נכס להשקעה אינו מגיע בשלמותו מכיסו של המשקיע והוא מממן חלק מההשקעה באמצעות משכנתא מאחד הבנקים. הערכת הנכס על ידי שמאי מקרקעין תסייע לרוכש הנכס ולבנק לקבוע את גובה המשכנתא שניתן לקחת.

תמ"א 38 ופינוי-בינוי בתל אביב

בתל אביב כחלק מההתחדשות העירונית ישנם פרויקטים של
תמ"א 38. זוהי תכנית ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. במסגרת הפרויקטים, המבנים עוברים חיזוק ומקבלים תוספות בנייה. היזמים מוכרים דירות חדשות בקומות המתווספות למבנים הקיימים. אלה הם פרויקטים כדאיים לדיירים אשר מקבלים דירות מחודשות ואף גדולות יותר והיזמים מרוויחים ממכירת הדירות הנוספות.

בנוסף, קיימים בתל אביב פרויקטים של פינוי-בינוי המגדילים את זכויות הבניה בעיר. בפרויקטים אלה הורסים בניינים שלמים ובונים במקומם מתחמי מגורים לגובה. בדומה לתמ"א 38, מעסקאות אלה יוצאים נשכרים גם הדיירים של המבנים הישנים וגם היזמים.
בשני המקרים של תמ"א 38 ופרויקטים של פינוי-בינוי הכרחי לקבל
חוות דעת של שמאי מקרקעין מומלץ בתל אביב לליווי הפרויקטים. עבודתו של שמאי המקרקעין בפרויקטים אלה מעוגנת בתקן מס' 21 שפורסם על ידי לשכת השמאים המפרט את אופן בדיקת התכניות על ידי השמאי.

מהם השירותים שיציע שמאי מקרקעין מומלץ בתל אביב?

•    בקיאות ומומחיות בתחום הנדל"ן בתל אביב. הכרות של הפרויקטים הנבנים בעיר. ידיעה של תכניות הבנייה בעיר והפיתוח העירוני המתוכנן באזורים השונים.

•    הערכת שווי של הנכס. בחינה מדוקדקת של הנכס וסביבתו תסייע להעריך נכון את מחיר הנכס. השמאי יקבע את המחיר הריאלי לרכישת הנכס ונוכל בעזרתו לקבוע כדאיות כלכלית לרכישה.

•    בדיקה משפטית. השמאי בודק בעלות חוקית, רישום בעלות, שעבודים ועוד. הדו"ח המסכם שהוא מפיק  יכול לשמש כמסמך משפטי במשא ומתן מול המוכר ומול רשויות המס.

•    היתר בניה ותכנון אדריכלי. השמאי יבדוק רישיונות בניה, חריגות בנייה והאם מותר לעשות תוספות בנייה כגון הוספת מרפסת או חדר. השמאי יבדוק גם מצב פיזי של הנכס מבחינת ליקויים ואיכות בניה.

•    בדיקת מיסוי מקרקעין. מס רכישה, מס שבח והיטל השבחה. לשמאי יכולת להעריך את סכום המס שנשלם בעד המקרקעין ויכולת לבדוק אם יש לנו זכאות להפחתה במס.


לסיכום

לא מומלץ לוותר על שירותי שמאי מקרקעין בזמן שמחפשים נכס להשקעה. השמאי יכול לעזור בזיהוי בעיות, בקביעת שווי כלכלי ובהתנהלות מול הגורמים המוכרים והגופים הממשלתיים.

 

שירותים

צור קשר

  1.  

-
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו