ריבית משכנתא

  • איזה סוגי ריביות קיימים היום בשוק? ממה צריך להיזהר?
  • מה גובה הריבית שמשלמים רוב האנשים?
  • איך ניתן לחסוך עשרות אלפי שקלים באמצעות תמהיל משכנתא נכון?

כל אחוז בריבית המשכנתא שלך משמעותו המון כסף, ולכן חשוב כל כך לעשות מאמץ לקבל את הריבית הנמוכה ביותר שאפשר (במסגרת תמהיל נכון). ידע הוא כוח, והיועצים שלנו כאן כדי לחסוך לך עשרות אלפי שקלים מתוך תשלום המשכנתא הכולל.
חיסכון מהיר שמרגישים בכיס


>> לחץ כאן למידע נוסף אודות משכנתא בריבית קבועה
>> לחץ כאן למידע נוסף אודות מחשבון משכנתא

      

לכל משכנתא יש ריבית, אך הריבית משתנה בין משכנתא למשכנתא. יש הטועים ומבלבלים בין הריבית למדד. הריבית היא בעצם הרווח של הבנק על ההלוואה אותה הוא נותן ללקוח ואילו מדד המחירים לצרכן והצמדת המשכנתא ו/או הריבית על מדד המחירים לצרכן שומר על הערך הריאלי של הכסף ומגן על הבנק המלווה מהאינפלציה (עליית המחירים).
ככל שהלווים מעוניינים בפריסת החזר המשכנתא לתקופה ארוכה יותר כך הבנק רואה בהחזר הכסף סיכון גדול יותר ודורש ריבית גבוהה יותר.


התקווה של נוטלי המשכנתאות היא שהריבית תהיה נמוכה תמיד. אך לא כך במציאות, ישנם שינויים במשק והריבית משתנה, עולה ויורדת. ישנם סוגים שונים של ריביות, בכל מסלול משכנתא הריבית שונה וצמודה באופן שונה.


ריבית משכנתא משתנה

משכנתאות עם ריביות משתנות הן רבות ושונות, הבנק מחליט מראש שבכל תקופה יש שינוי בריבית על בסיס עוגן מסוים כמו מטבע חוץ, המדד, ריבית הפריים ועוד. חשוב מאוד במקרים אלו לקרוא היטב את ההסכם ולבדוק בדיוק מתי יהיה שינוי בריבית.


ריבית משכנתא צמודת מדד - במקרה זה הריבית צמודה למדד המחירים לצרכן שמתפרסם מדי חודש. המדד הזה (כמו שציינתי קודם) מייצג את העלייה במחירי המשק. במקרה של עלייה במדד הריבית תעלה ולהפך.


ריבית משכנתא פריים - את ריבית הפריים מפרסם בנק ישראל מדי חודש, הבנקים עובדים עם ריביות אלו לא רק עבור ריביות משכנתא אלא גם להלוואות אחרות וקטנות יותר. ריבית הפריים עבור הבנקים היא נקודת עוגן והם מציעים משכנתא צמודת ריבית פריים פלוס מרווח או מינוס מרווח. כלומר, אם ריבית הפריים היא 2.5% והמשכנתא צמודה לריבית הפריים פלוס 1 אז הריבית עבור המשכנתא כרגע היא 3.5%. כל שינוי בריבית הפריים יעלה או יוריד את הריבית.


ריבית משכנתא קבועה

ריבית זו היא ריבית שקבועה מראש, לאורך כל תקופת ההחזר הריבית לא משתנה. בדרך כלל במקרים אלו הבנק מציע ריבית גבוהה יותר משאר המסלולים ומצמיד את המשכנתא (הקרן) למדד.


תמהיל משכנתא הכולל ריביות משכנתא שונות

אין סיבה שתבחר רק במסלול אחד של משכנתא עם ריבית מסוימת. ניתן לבחור במספר מסלולים, כל מסלול עם היתרונות והחסרונות שלו וכל מסלול שיתאים לך בתקופה זו ואחרת של חייך.

>> זקוק לעוד מידע בנושא משכנתאות? צור אתנו קשר בהקדם

סוגי משכנתאות

צור קשר

  1.  

-
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו