ריבית משכנתא היום

  • צריך לדעת מה הריבית הקבועה והמשתנה?
  • משקיע בנכסים צמודי ריבית?
  • מחפש משכנתא בתמהיל אופטימאלי?

ריבית משכנתא היום יכולה להשפיע מאוד על ההוצאה הכללית של המשכנתא שלך. תכנון נכון ומקצועי יכול לחסוך לך כסף בטווח הארוך. בחר משכנתא בתמהיל אופטימאלי!
הבדל קטן בריבית = כסף גדול


>> למידע נוסף אודות משכנתא הפוכה
>> למידע נוסף אודות מחשבון משכנתא

בתחילת השנה בנק ישראל הפחית את הריבית ב 0.15%, צעד זה עודד עוד ועוד רוכשי דירות פוטנציאלים לרוץ אל הבנקים למשכנתאות לנצל את הריבית הנמוכה של המשכנתא. המשכנתאות הצמודות לריבית הפריים למשל נהנו מירידת הריבית ומירידה בהחזר החודשי שלהם.

מצד שני קיימות ההגבלות לנטילת משכנתאות ויש צורך בהון עצמי גבוה כדי לרכוש דירה ומעבר לכך מחירי הדירות מאוד גבוהים. למרות זאת, אנשים רבים ניצלו את ירידת הריבית למטרת לקיחת משכנתא וקניית דירה.


ריבית המשכנתא הממוצעת בשנים האחרונות 

ריבית משכנתא היום נחשבת לנמוכה, אך הירידה לא היתה פתאומית והיא מלווה אותנו כבר מספר שנים. לדוגמה בשנת 2011 ריבית המשכנתא הממוצעת היתה מעל ל 3% בעוד ב- 2012 הריבית למשכנתאות עמדה על  2.5%. ב-2013 הריבית הממוצעת ירדה ל 2.3% בערך וב2014 המשיכה לרדת עוד קצת.


ריבית משכנתא היום היא לא השיקול היחיד שלכם

ירידת הריבית היא לא הנושא היחיד עליך לבדוק לפני הריצה אל הבנק בבקשה למשכנתא. נכון שחלק גדול מהמשכנתא זוהי הריבית, אך ישנם עוד נושאים שמרכיבים את המשכנתא. קודם כל עליך לבדוק מהו ההון העצמי שלך והאם אתה יכול בכלל לקחת משכנתא מהבנק או מגוף חוץ בנקאי. כדי לקחת משכנתא יש צורך שיהיה בידכם לפחות 30% מערך הנכס אותו אתם מעוניינים לקנות. מעבר לכך, עליך להיות כן עם עצמך ולחשוב האם אתה יכול לעמוד כעת בתשלומי המשכנתא.
לאחר שתברר את הנושאים האלו, תוכל להתחיל לבדוק ולחשוב על שאר הנושאים הקשורים למשכנתא.


סוגי ריביות ותמהיל משכנתא


ישנם סוגים שונים של משכנתאות וריביות שונות שצמודות או לא צמודות. בעקבות הירידה בריבית ירדו חלק מהריביות של המשכנתאות וכדאי לבדוק מה הן כעת (הריבית הממוצעת על המשכנתאות משתנה ומתעדכנת מדי חודש). יש שיגידו שהריבית תרד עוד ויש שיגידו ההפך, לא ניתן באמת לדעת מה יהיה. לכן, הדרך הטובה ביותר היא לבנות תמהיל משכנתא הכולל מספר מסלולים בעלי ריביות מסוגים שונים, את התמהיל ניתן לבנות עם יועצי המשכנתאות של הבנק או לפנות ליועץ משכנתאות פרטי.

>> מעוניין בייעוץ נוסף?  לחץ כאן וצור עמנו קשר

סוגי משכנתאות

צור קשר

  1.  

-
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו