ריבית משכנתאות

  • מה ההבדל בין הריביות הקיימות כיום?
  • איזו ריבית עדיפה לצורך משכנתא?
  • כיצד תכנון נכון של המשכנתא יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים?

כאשר בוחרים משכנתא חשוב לעשות זאת לאחר ששולטים בכל הפרטים. הבדל קטן בריבית יכול להתבטא בהרבה מאוד כסף! ריבית משכנתאות משתנה ממסלול למסלול והמומחים שלנו מציעים רק את הטוב ביותר!
הבדל קטן - כסף גדול!

>> למידע נוסף אודות מחשבון משכנתא - לחץ כאן
>> למידע נוסף אודות מחזור משכנתא - לחץ כאן

ריבית משכנתאות

רכישת דירה היא חלום של רוב הישראלים, לצאת מהעול של השכירות והתשלום החודשי לבעל הבית ולהיות בעלי הבית של עצמך. מכיוון שמחירי הדירות לא מאפשרים לנו רק לחסוך לקנות דירה יש צורך לפנות לגורמים חיצוניים בכדי לממן את רכישת הבית.
משכנתא, ריבית, מסלולים אלו מילים שמבהילות את רובנו ולא סתם, למי שאינו מבין בתחום ואינו יודע כיצד, איך ומהיכן כדאי לקחת משכנתא מושגים אלו מבהילים מאוד. כדי שלא ניבהל כל כך נעשה קצת סדר בדברים.
ישנם לא מעט מסלולי משכנתא המשתנים לרוב בעקבות הריבית השונה ממסלול למסלול.


ריבית משכנתאות עם ריבית קבועה

מסלול זה הוא מסלול סולידי בו ישנה וודאות רבה לגבי ההחזר. ריבית משכנתאות במסלול זה היא קבועה למשך כל תקופת ההחזר מלבד ההצמדה למדד, כלומר שעם עליית המדד יעלה גם סכום ההחזר. למסלול זה ישנו היתרון בו ניתן לדעת פחות או יותר כמה תשלם לאורך תקופת ההחזר אך החיסרון שלו הוא שהריבית גבוהה יחסית לשאר המסלולים. בנוסף, למסלול זה ישנה עמלת פירעון מוקדם גבוהה ואם תחליט יום אחד שאתה מעוניין לשנות את המסלול או לפרוע את ההלוואה תצטרך לשלם סכום גבוה למטרת הפירעון.


ריבית משכנתאות משתנה

במסלול זה אי הוודאות היא גבוהה יותר, ישנו סיכון שתשלם יותר אך קיימת גם האפשרות שתשלם פחות. בנוסף להצמדה למדד המחירים הריבית במסלול זה משתנה גם בהתאם להצמדה מסוימת שיכולה להיות ריבית הפריים, מטבע חוץ ועוד.
במקרה של הצמדה לריבית הפריים תשתנה הריבית בהתאם לשינויים בריבית הפריים. ריבית הפריים נקבעת אחת לחודש על ידי בנק ישראל. אם אתה צופה שתהיה ירידה בריבית הפריים בשנים הקרובות מומלץ לבחור בריבית זו.
במקרה של הצמדה לשער הדולר ישנם שתי אפשרויות, הראשונה היא ריבית ליבור, ריבית זו היא ריבית בינלאומית שנקבעת במסחר הבנקים בחו"ל בהשפעת כלכלות העולם. השנייה היא הצמדה לשער הדולר בישראל. הצמדה זו יכולה להתאים לאלו שמרוויחים בדולרים או לבעלי נכסים שמושפעים משער הדולר.
כיום אין סיבה שתבחר רק במסלול אחד, כיום ניתן לבנות תמהיל משכנתא המורכב ממספר מסלולים.


>> לחץ כאן לקבלת ייעוץ למשכנתאות עוד היום