משכנתא הפוכה

  • מעוניין בכסף נזיל ללא החזר חודשי?
  • רוצה לדעת מהם התנאים לקבלת משכנתא הפוכה?
  • איך ניתן לחסוך עשרות אלפי שקלים באמצעות תמהיל משכנתא נכון?

זקוק לכסף מזומן ומהר? אם עברת את גיל 60 משכנתא הפוכה יכולה להיות הפתרון עבורך. התאמה מקצועית של מסלול משכנתא יכולה לחסוך לך הרבה מאוד כסף. פנה עוד היום והיועצים שלנו ישמחו להמליץ לך על מסלול משכנתא מנצח!
חיסכון ישר לחשבון הבנק שלך!

>> למידע נוסף אודות משכנתא בריבית קבועה - לחץ כאן
>> למידע נוסף אודות משכנתא חוץ בנקאית - לחץ כאןמבוגרים רבים שרכשו דירה לפני שנים רבות חיים בבית משלהם בשווי של מיליון ₪ ויותר יכולים לקבל עברו כסף. הכסף לא יגיע בעקבות מכירת הדירה אלא בעזרת משכנתא הפוכה. לצערנו, ישנם לא מעט פנסיונרים שחיים מקצבת ביטוח הלאומי ואין בידם פנסיה או חסכונות שנצברו לזכותם. לעיתים אותם פנסיונרים זקוקים לסכום כסף למטרה מסוימת כמו עזרה לילדים, טיפול רפואי או פשוט עוד הכנסה לחיי היום יום. במקרה כזה אותם פנסיונרים יכולים לנצל את הנכס היקר שברשותם ולקחת משכנתה הפוכה.


מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא זו מיועדת למבוגרים מגיל שישים ומעלה בעלי דירה ללא משכנתא שזקוקים להלוואה. באפשרותם של בעלי הנכס לקחת משכנתא הפוכה ולקבל סכום כסף תמורת משכון הנכס, הם יכולים להישאר לגור בביתם ללא הגבלת זמן ואת ההלוואה הם יחזרו רק כאשר יעזבו את הבית. זאת אומרת, שאין החזרים חודשיים ואין סיבה לדאגה כי את החזרת ההלוואה, כלומר מסירת הבית מחזירים רק כאשר שני בני הזוג עוברים לבית אבות או לדיור מוגן, נפטרים או מוכרים את הבית.
חשוב לציין כי במידה והלווים נפטרים יורשם יכולים להמשיך להחזיק בנכס ולשלם את ההלוואה במשך שנה.


כמה כסף ניתן לקבל עבור משכנתא הפוכה?

ישנם מספר נתונים המשפיעים על הסכום אותו ניתן לקבל, אחד מהם הוא גיל הלווים, ככל שהלווים מבוגרים יותר כך גדל הסכום הפוטנציאלי אותו הם יכולים ללוות. נתון נוסף שמשפיע הוא שווי הנכס.
ברוב המקרים ניתן ללוות סכום שערכו כמחצית משווי הנכס. בנוסף, ישנה ריבית, הריבית במקרה של משכנתא הפוכה גבוהה יותר ממשכנתא רגילה. 
בעלי הנכס שחותמים על משכנתא הפוכה יכולים להחליט האם לקבל את כל סכום הכסף אותם הם לווים או שבכל חודש יועבר אליהם תשלום חודשי קבוע. ניתן גם לשלב את שתי האופציות ולקבל חלק מהסכום ואת השאר לפרוס לקבל תשלום חודשי קבוע.


יתרונות משכנתא הפוכה

הלווים, בין אם הם קשישים או חולים יכולים ליהנות מכסף נזיל גם מבלי לעזוב את ביתם. ההלוואה הזו לא מחייבת אותם בהחזר חודשי. ברגע שהם מחליטים לעבור לדיור מוגן או לבית אבות או במקרה והם נפטרים, הם מחזירים את ההלוואה ואת הסכום שנותר ממכירת הדירה הם מקבלים לידם או לידי יורשיהם. משכנתא הפוכה יכולה במקרים רבים לממן ללווים בית אבות וטיפול נאות למשך כל ימי חייהם.


חסרונות משכנתא הפוכה

החיסרון הראשון של משכנתא הפוכה הוא הריבית שנחשבת ריבית גבוהה מאוד, בנוסף לכך כמו במשכנתא רגילה משלמים עבור הקמת תיק המשכנתא ועוד עמלות שונות. יש הטוענים כי במקרים מסוימים עדיף ללווים למכור את הנכס שברשותם במקום לקחת משכנתא הפוכה. 
פנסיונרים כבר לא בגיל שהם יכולים לרוץ מבנק לבנק ולהשוות את התנאים וסוגי משכנתאות, הם סומכים על ההצעה הראשונה או השנייה שהם מקבלים וחותמים עליה. במקרים כאלו הם עלולים להשקיע את כספם באפיקים פחות טובים ואולי אף לאבד את כספם.


>> צור עמנו קשר עכשיו לפרטים נוספים על משכנתאות

סוגי משכנתאות

צור קשר

  1.  

-
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו