משכנתא אופטימלית

  • כמה מסלולי משכנתא קיימים, ומה ההבדל בינהם?
  • מה הדרך המשתלמת ביותר לשלב בינהם?
  • איך יוצרים משכנתא אופטימאלית שתעזור לך לחסוך?

זקוק לגמישות בתנאי ההחזר? לא בטוח מה תהיה יכולת ההחזר שלך בהמשך הדרך? משכנתא אופטימאלית משלבת כמה מסלולים ויש בה את הגמישות שאתה זקוק לה. פנה ליועצי ההשקעות שלנו ונשמח לסייע!
כל האופציות לחיסכון!


>> לחץ כאן למידע נוסף אודות ריבית משכנתאות
>> לחץ כאן למידע נוסף אודות משכנתא זולה

משכנתא אופטימלית

משכנתא אופטימלית זוהי משכנתא שמשלבת כמה מסלולי משכנתא עם ריביות שונות, במשכנתא זו ניתן לעבור ממסלול למסלול בתקופת ההחזר. הרעיון שעומד מאחורי משכנתא אופטימלית הוא גמישות, זהירות מסיכונים וחיסכון בכסף. המטרה של משכנתא זו היא שהיא תתאים ללקוח כמה שיותר.

סוגים של משכנתא אופטימלית

ישנם מסלולי משכנתא צמודי מדד וישנם מסלולים שאינם צמודים למדד. במקרה של משכנתא צמודת מדד אם המדד עולה כך גם החזרי המשכנתא עולים ולהפך. במקרה של משכנתא שאינה צמודה למדד ההחזר נשאר קבוע, אך במקרה זה הבנק שמעוניין להגן על עצמו ידרוש ריבית גבוהה יותר עבור המשכנתא.
ישנם מסלולים הצמודים לריבית הפריים שנקבעת על ידי בנק ישראל, בדומה למדד כל שינוי של ריבית הפריים יגרום לשינוי בהחזרי המשכנתא.
יש עוד מסלולים רבים ושונים כל אחד מהם צמוד ריבית או קרן או בעל ריבית קבועה. 

מה הם היתרונות של משכנתא אופטימלית?

מכיוון שיש מספר מסלולים ואף אחד מאיתנו לא באמת יודע מה הולך להיות בעתיד והאם ריבית הפריים תעלה או שהדולר יצנח כדאי שנשאיר את כל האופציות פתוחות. כיום ניתן לעשות זאת בעזרת משכנתא אופטימלית המשלבת בין סוגי המסלולים השונים. בעזרת משכנתא אופטימלית ניתן לעבור ממשכנתא עם ריבית קבועה למשכנתא צמודה לפריים.
קל יותר לצפות את העתיד הקרוב מהעתיד הרחוק, לכן במקום לקבוע מראש את המסלול או את המעבר בין המסלולים ניתן לבחור נקודת עוגן בה תוכל לשנות את מסלול המשכנתא ממסלול אחד לאחר. ניתן לקבוע נקודות עוגן גם בכל שנה.

נקודת עוגן נוספת

סיבה נוספת (שכל מי שפונה לקחת משכנתא מקווה שיגיע אליה יום אחד) היא האפשרות להחזיר חלק גדול מהמשכנתא או את כולה עוד לפני שמגיע מועד הסיום של ההחזרים. במסלולים רבים ישנו קנס יציאה שיכול להגיע לסכומים גדולים מאוד. הבנק בעצם מפסיד מההחזר המוקדם מפני שלא יקבל את כל הריבית שהיית צפוי לשלם. משכנתא אופטימלית כוללת נקודות עוגן, בנקודות אלו ניתן להחזיר סכום גדול או את כל סכום המשכנתא בתוספת ריבית נמוכה בהרבה מהריבית שהיית משלם ללא נקודת עוגן.

>> מלא עכשיו את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם!

סוגי משכנתאות

צור קשר

  1.  

-
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו