איך לוקחים משכנתא

  • עומד לקנות בית חדש? לשדרג את הבית הישן?
  • מעוניין לדעת איזה סוג משכנתא מתאים לך?
  • רוצה לחסוך קריאה מייגעת של מלא מדריכים? 

אנשים רבים לוקחים כיום משכנתא לצורך קניית דירה או בית. תהליך זה אינו פשוט ויש לא מעט שנתקלים בקשיים תוך כדי. אחת הדרכים שיכולות להקל על התהליך היא לעשות אותו באופן מסודר. טיפים לחיסכון!

>> לחץ כאן למידע נוסף אודות חישוב משכנתא
>> לחץ כאן למידע נוסף אודות משכנתא חוץ בנקאית

איך לוקחים משכנתא

הגעת לשלב בחייך בו אתה מעוניין לרכוש דירה. כמו לרוב התושבים במדינה על מנת לרכוש דירה אתה כנראה זקוק לעזרה על מנת לשלם את כל הסכום. לפתע עולות שאלות רבות... איך לוקחים משכנתא? למי פונים? מה צריך לעשות? מהו הסכום המרבי אותו תוכל להלוות? ועוד.
אל דאגה במאמר זה תוכל למצוא את כל השלבים הנדרשים בעת לקיחת משכנתא.


לקיחת משכנתא - שלב ראשון

כדי שתוכל לדעת לכמה כסף אתה זקוק עליך קודם כל לבדוק מהו ההון העצמי הזמין לך כעת ומהו צפי המשכורת העתידית שלך. לאחר בדיקה זו תוכל לדעת האם אתם עומדים בדרישת הסף להון עצמי של הבנק למשכנתאות ומהו ההחזר החודשי בו תוכל לעמוד מדי חודש. חשוב מאוד לבדוק היטב את יכולת ההחזר שלך ולכלול בתוכה גם את השינויים העתידים לבוא לטובה ולרעה (לידת ילדים, פיטורים ועוד).


פנייה ליועץ משכנתאות או השוואת מחירים באופן עצמאי

יש כאלו שמבינים יותר בתחום הכספים ויש כאלו שפחות, כמו כן יש כאלו שיודעים להתמקח ולעמוד על התנאים המגיעים להם ויש כאלו שלא. ניתן לפנות אל הבנקים למשכנתאות באופן עצמאי ולבדוק את עלות המשכנתא, להתמקח, להשוות ולבחור לבד, אך זוהי עבודה בפני עצמה והיא דורשת סבלנות וידע בתחום. ניתן כמובן לפנות אל יועץ משכנתאות שיעשה את העבודה עבורך ופעמים רבות יחסוך לך כסף רב (יותר מהעלות עבור השירות שלו). יועץ משכנתאות מבין בתחום ויודע כיצד למצוא עבורך את המשכנתא המתאימה ביותר בתנאים הטובים ביותר.


בפנייה לבנק למטרת לקיחת משכנתא יש צורך בטפסים הבאים: ת.ז, תעודת עולה, תלושי שכר או אישור מרו"ח לעצמאים, תעודת זכאות (במידה וזכאים להטבות מסוימות), תדפיסי בנק וחוזה רכישת הדירה. ישנם בנקים שמבקשים טפסים נוספים, יש צורך לבדוק מה הם המסמכים הדרושים טרם ההגעה לפגישה בבנק.


קבלת אישור עקרוני מהבנק עבור לקיחת משכנתא 

לאחר שמציגים בפני הבנק את כל המסמכים ובוחרים מסלול משכנתא רלוונטי במידה והכל תקין מקבלים אישור עקרוני על משכנתא. האישור הזה בתוקף לשלושה חודשים ובו כתוב הסכום המאושר למשכנתא, הריביות ושאר תנאי ההלוואה.


>> יש לך שאלות על מחשבון ההלוואות? לחץ כאן ליצירת קשר